Dystrybucja analizatorów firmy Symapatec GmbH
Od ponad dwóch dekad koncentrujemy swe działania na sprzedaży urządzeń do badania rozkładu uziarnienia oraz kształtu cząstek. Nasza firma ma wyłączność na dystrybucję analizatorów – produkowanych przez niemiecką firmę Symapatec GmbH – na rynkach: polskim, czeskim, jak również słowackim.
Analizatory uziarnienia wspomnianej marki bazują na różnych zjawiskach fizycznych, które zachodzą podczas interakcji fali z cząstką. Są to między innymi: dyfrakcja laserowa, dynamiczna analiza obrazu, dynamiczne rozproszenie światła oraz ekstynkcja ultradźwiękowa. Ta technologiczna koniczynka umożliwia pokrycie zakresu pomiarowego od 0,5 nm (0,0005 μm) do 34 000 μm.
Wyświetlanie wszystkich wyników: 3
-
Dyfraktometr laserowy HELOS
Zapytaj o produkt -
Dynamiczna analiza obrazu QICPIC
Zapytaj o produkt -
Czujnik Spektroskopii Krzyżowej Korelacji Fotonów NANOPHOX
Zapytaj o produkt
Dyfrakcja laserowa i dynamiczna analiza obrazu
Najbardziej popularną technologią pomiarową jest dyfrakcja laserowa, a jej reprezentant to dyfraktometr laserowy HELOS/R, potocznie nazywany granulometrem. Jest on dostępny w naszej ofercie w trzech wersjach: HELOS/BR (od 0,1 µm do 875 µm), HELOS/KR (od 0,1 µm do 8750 µm) oraz HELOS-VARIO/KR (od 0,1 µm do 8750 µm), który posiada rozszerzoną strefę pomiarową przeznaczoną do analizy aerozoli.
Z kolei dynamiczna analiza obrazu QICPIC/L jest udoskonaleniem statycznej techniki mikroskopowej. Ulepszenie to umożliwia badanie rozkładu wielkości oraz kształtu cząstek znajdujących się w ruchu. Czujnik dynamicznej analizy obrazu, jak QICPIC, wykonuje pomiary w zakresie od <1 μm do 34 000 μm (34 mm). Zarówno w przypadku dyfraktometru laserowego HELOS, jak i czujnika dynamicznej analizy obrazów QICPIC, badane produkty są wprowadzane do strefy pomiarowej za pomocą różnych jednostek dyspersji. Szeroki wybór dyspergatorów gwarantuje prawidłowe rozproszenie aglomeratów dowolnej substancji poddawanej badaniu.
Badanie nanocząstek
Do badania nanocząstek o wielkości od 1 nm do 10 µm proponujemy urządzenie NANOPHOX CS. Sprzęt ten działa na zasadzie dynamicznego rozproszenia światła, a także wykorzystuje spektroskopię krzyżowej korelacji fotonów. Oprócz analizy rozkładu wielkości cząstek NANOPHOX CS pozwala na określenie stabilności zawiesin oraz emulsji.
Wykorzystywane przez dostępne urządzenia metody: dyfrakcja laserowa, dynamiczna analiza obrazu oraz ekstynkcja ultradźwiękowa są także stosowane w pomiarach technologicznych. Pozwalają one na oznaczanie składu ziarnowego bezpośrednio w ciągu technologicznym, w procesach nazywanych pomiarami in-line lub on-line.
Zapraszamy do współpracy
Oprócz sprzedaży wspomnianych urządzeń nasza firma oferuje badanie rozkładu uziarnienia proszków (czyli pomiar na sucho) oraz substancji zawieszonych w roztworach dyspergujących (pomiar na mokro).
Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty lub bezpośredniego kontaktu z naszymi specjalistami. Doskonale znają się oni na analizatorach uziarnienia i zawsze służą profesjonalną poradą oraz wsparciem.