Mieszadło magnetyczne, a może mechaniczne? Który model będzie odpowiedni do Twoich zastosowań? Aby dobrać odpowiednie urządzenie do Waszych aplikacji, powinniście znać odpowiedzi na poniższe pytania:

  • Co chcemy mieszać?
  • Jaką ilość roztworu chcemy mieszać?
  • Jakiej lepkości jest mieszana ciecz?
  • Jaki jest wymagany czas mieszania?

Powyższe zagadnienia to kluczowe informacje przy doborze mieszadła mechanicznego lub magnetycznego

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

Kryteria wyboru mieszadła laboratoryjnego

Przy wyborze odpowiedniego mieszadła do laboratorium warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Po pierwsze na rodzaj mieszanej substancji – jej lepkość i skład chemiczny, które mogą determinować wybór między modelem magnetycznym a mechanicznym.​ Po drugie na objętość mieszanej cieczy, a po trzecie na wymagania dotyczące czasu trwania procesu i jego temperatury.

Jakie mieszadło laboratoryjnie i do czego?

Jeśli zależy Ci na mieszaniu cieczy o niskiej lepkości z jednoczesną kontrolą temperatury roztworu, idealnym rozwiązaniem będzie mieszadło magnetyczne z grzaniem, wyposażone w zewnętrzny czujnik temperatury – model M 26G2.

Jeżeli potrzebujesz natomiast intensywnego mieszania roztworów o dużej lepkości, ale nie zależy Ci na ciągłej pracy urządzenia, doskonałym wyborem będzie mieszadło mechaniczne CAT R100.

Nie wiesz, na który model się zdecydować? Skontaktuj się z nami, pomożemy Ci w wyborze odpowiedniego mieszadła!

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Jakie są główne zastosowania mieszadeł laboratoryjnych?

Mieszadeł laboratoryjnych głównie używa się do przygotowywania roztworów, mieszania reagentów, homogenizacji próbek biologicznych oraz w wielu innych procesach wymagających skutecznego mieszania. ​

Jak dbać o mieszadło laboratoryjne?

Regularna konserwacja, czyszczenie po każdym użyciu oraz stosowanie się do zaleceń producenta zapewnią długotrwałe i bezawaryjne działanie urządzenia.​

Czy mieszadła laboratoryjne mogą pracować z cieczami o wysokiej temperaturze?

Tak, wiele modeli mieszadeł laboratoryjnych, szczególnie te z funkcją grzania, jest przystosowanych do pracy z cieczami o wysokiej temperaturze. Ważne, aby wybierać urządzenia, które posiadają odpowiednie zabezpieczenia termiczne, takie jak ochrona przed przegrzaniem.