Aby prawidłowo przygotować próbkę laboratoryjną z próby ogólnej, często należy ją rozdrobnić i ujednorodnić nie zmieniając zawartości wilgoci w próbie. Oferujemy zatem profesjonalne młyny tnące, które mogą rozdrobnić próby o dużej objętości zarówno miękkie, jak i średnio twarde, kruche czy włókniste.
Wyświetlanie wszystkich wyników: 6
-
Młyn tnący ACM-4
Zapytaj o produkt -
Młynek nożowy MICROTRON MB 950 G
Zapytaj o produkt -
Młynek nożowy MICROTRON MB 950 S
Zapytaj o produkt -
Młyn tnący ACM-2
Zapytaj o produkt -
Młyn tnący ACM-3
Zapytaj o produkt -
Multimłyn POLYMIX PX-MFC 90 D
Zapytaj o produkt
Młyn tnący – narzędzie do skutecznego rozdrabniania
Oferowane przez nas młyny tnące pozwalają na uzyskanie oczekiwanego rozdrobnienie końcowego. W ten sposób można badać próbki analityczne pod względem ich własności fizykochemicznych. Dzięki odpowiednio dobranemu modelowi młyna tnącego (ilość i właściwości mielonego materiału) możemy skuteczne zmielić wiele materiałów, m.in.:
- tkaniny,
- produkty spożywcze,
- odpady komunalne i przemysłowe,
- drewno, celulozę i różnego rodzaju biomasę,
- kości,
- różnego rodzaju tworzywa sztuczne.
Surowiec przeznaczony do rozdrobnienia w młynie tnącym należy wprowadzać ręcznie za pomocą praktycznego leja załadowczego. Rozdrabnianie odbywa się dzięki cięciu pomiędzy nożami zamontowanych na wirującym rotorze, a nożami stałymi na obwodzie komory. Gdy materiał osiągnie wymiar mniejszy od otworów w sicie separującym, przedostaje się do naczynia zbiorczego. Rozdrobnienie końcowe zależy od wielkości otworu sita separującego oraz właściwości mielonego materiału.