Po co myjka ultradźwiękowa w laboratorium?

Łaźnia ultradźwiękowa w laboratorium najczęściej wykorzystywana jest do mycia małych elementów lub akcesoriów, które podczas tradycyjnego czyszczenia mogą zostać uszkodzone. Znajduje ona zastosowanie także przy odgazowywaniu płynów. W laboratoryjnej myjce ultradźwiękowej można myć przedmioty wykonane z metali, szkła lub tworzyw sztucznych, aby wyeliminować zanieczyszczenia w postaci: tłuszczów, smarów, nalotów rdzy, białka, osadów powstających w trakcie obróbki mechanicznej materiałów bądź tworzących się podczas badań laboratoryjnych, np. po użyciu sita do przesiewania.

Proponujemy Państwu myjki niemieckiego producenta Bandelin, w tym szeroki wybór urządzeń w różnych rozmiarach wanien. Dostępne u nas są warianty posiadają funkcję podgrzewania płynu myjącego. Oferujemy także myjki ultradźwiękowe nieposiadające tej opcji. Mnogość akcesoriów dodatkowych sprawia, że wybór sprzętu dostosowanego do Waszych potrzeb jest łatwiejszy niż kiedykolwiek! Zapraszamy Państwa zapoznania się z pełnym asortymentem myjek ultradźwiękowych do laboratorium, a jeżeli potrzebujecie dodatkowych informacji – serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Na jakiej zasadzie działa myjka ultradźwiękowa?

Funkcjonowanie laboratoryjnej myjki można opisać w następujący sposób: do dna wanny lub na jej ścianach przytwierdzone są przetworniki ultradźwiękowe wytwarzające drgania. Owe wibracje wywołują w płynie myjącym m.in. zjawisko kawitacji, czyli tworzenie i zanikanie mikroskopijnych pęcherzyków próżniowych. Pęcherzyki kawitacyjne, które powstają w całej objętości cieczy, powodują odrywanie zanieczyszczeń znajdujących się na powierzchniach mytego przedmiotu. Duży wpływ na przebieg procesu oraz jego efekty mają właściwości środka myjącego oraz temperatura kąpieli. Jeśli szukają Państwo skutecznych rozwiązań w zakresie czyszczenia w laboratorium rozmaitych przedmiotów wykonanych z różnych materiałów, postawcie na nasz asortyment. Gwarantujemy szeroki wybór dostępnych myjek ultradźwiękowych oraz zadowalające efekty!

Jaka myjka ultradźwiękowa do laboratorium?

Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek dotyczących ustalenia, jaka myjka laboratoryjna najbardziej odpowiada Waszym potrzebom. Porady mogą okazać się pomocne podczas zakupu myjek z naszej oferty.

  • Przy wyborze odpowiedniej myjki ultradźwiękowej trzeba pamiętać, że całkowita głębokość wanny nie jest głębokością użytkową.
  • Należy dokładnie zmierzyć elementy, tak, aby zanurzyć w roztworze całą zabrudzoną powierzchnię lub nawet konkretny element w całości.
  • Przed zakupem myjki warto zastanowić się, czy urządzenie musi posiadać grzanie.
  • Dobrze jest pamiętać o zamówieniu odpowiedniego wyposażenia, takiego jak kosze na drobne elementy lub statywy na większe akcesoria.
  • W trakcie pracy myjka emituje nieprzyjemny dźwięk – trzeba więc zaopatrzyć się w pokrywy zmniejszające hałas lub szafę dźwiękochłonną.
  • Konieczne jest sprawdzenie, czy wybraną laboratoryjną myjkę ultradźwiękową wyposażono w odpływ – tak, aby możliwe było jej opróżnienie bez konieczności podnoszenia urządzenia i wylewania zawartości do zlewu.

Zapraszamy do przyjrzenia się naszemu asortymentowi, w którym znajdą Państwo sprawdzone myjki ultradźwiękowe, a także akcesoria do nich – w przypadku nasuwających się innych pytań chętnie służymy pomocą. W celu poznania szczegółów prosimy o kontakt mailowy. Nasi specjaliści wskażą sprzęt najlepszy do Waszych preferencji.