Po co myjka ultradźwiękowa w laboratorium?
Myjka ultradźwiękowa w laboratorium najczęściej wykorzystywana jest do mycia małych elementów lub akcesoriów, które w tradycyjnym myciu mogą zostać uszkodzone lub do odgazowywania płynów.
W myjcie ultradźwiękowej, myjemy przedmioty wykonane z metali, szkła lub tworzyw sztucznych, aby wyeliminować zanieczyszczenia w postaci: tłuszczów, smarów, nalotów rdzy, białka, osadów powstających w trakcie obróbki mechanicznej materiałów lub tworzących się podczas badań laboratoryjnych np. sita po przesiewaniu.
Proponujemy Państwu myjki niemieckiego firmy BANDELIN. Szeroki wybór urządzeń w różnych rozmiarach wanien oraz wyposażane w grzane lub bez podgrzewania płynu myjącego, a także mnogość akcesoriów dodatkowych, sprawiają, że można wybrać myjkę ultradźwiękową dostosowaną do potrzeb.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą, a jeżeli potrzebujecie dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.
Wyświetlanie wszystkich wyników: 3
-
Myjka do 5 sit o średnicy 200/203 mm
Zapytaj o produkt -
Myjka do sit o średnicy do 230 mm
Zapytaj o produkt -
Myjka do sit o średnicy do 500 mm
Zapytaj o produkt
Na jakiej zasadzie działa myjka ultradźwiękowa?
Do dna lub na ścianach wanny przytwierdzone są przetworniki ultradźwiękowe wytwarzające drgania. Drgania ultradźwiękowe wywołują w płynie myjącym m.in. zjawisko kawitacji, czyli tworzenie i zanikanie mikroskopijnych pęcherzyków próżniowych. Pęcherzyki kawitacyjne, które powstają w całej objętości cieczy, powodują odrywanie zanieczyszczeń znajdujących się na powierzchniach mytego przedmiotu. Duży wpływ na proces mają właściwości środka myjącego oraz temperatura kąpieli myjącej.
Jaka myjka ultradźwiękowa w laboratorium?
- Przy wyborze odpowiedniej myjki ultradźwiękowej musimy pamiętać, iż całkowita głębokość wanny nie jest głębokością użytkową.
- Należy dokładnie zmierzyć elementy, tak aby zanurzyć w roztworze całą zabrudzoną powierzchnię lub cały element.
- Zastanów się, czy urządzenie musi posiadać grzanie.
- Pamiętajmy o zamówieniu odpowiednich akcesoriów takich jak kosze na drobne elementy lub statywy na większe akcesoria.
- W trakcie pracy urządzenie emituje nieprzyjemny dźwięk, więc pamiętaj o wyborze pokrywy, co zmniejszy hałas lub zakup szafę dźwiękochłonną.
- Sprawdź, czy urządzenie, które wybrałeś, wyposażono w odpływ, tak abyś mógł opróżnić urządzenie bez konieczności podnoszenia go i wylewania zawartości do zlewu.